Historie Bartošovické cibule není příliš dlouhá, pěstujeme ji teprve od roku 2016. Důvod byl prostý - nabídnout zákazníkům kromě kvalitních brambor také opravdu kvalitní cibuli. A proto jsme si vybrali polopozdní odrůdy Rijnsburského typu, které vynikají dlouhodobou skladovatelností a velmi vysokým obsahem silic. První rok jsme začali s výměrou necelého 1 ha. Z důvodu velmi pozitivních ohlasů výměru neustále zvyšujeme, čímž se Farma Luční dvůr dostala až na pozici největšího pěstitele cibule v moravskoslezském kraji. Díky pořízení nejmodernějších strojů na setí, ošetřování a sklizeň cibule dokážeme všechny operace dělat v optimálních termínech a tím nabídnout  zákazníkům opravdu kvalitní a chutnou cibuli.

V roce 2019 jsme s pomocí dotace z evropské unie zrekonstruovali staré nevyhovující prostory na nový sklad cibule s podlahovou ventilací. 

Celková kapacita nově zrekonstruovaného skladu cibule je cca 700 tun, která je uložena ve dvou skladových buňkách. Díky podlahové ventilaci můžeme naskladňovat i cibuli, která není optimálně suchá, protože jí dokážeme ve skladu dosušit. Dále zaskladněné množství můžeme  v průběhu skladování řádně ošetřit tak, aby cibule vydržela ve skladu až do pozdních jarních měsíců. Tím můžeme uspokojit větší množství zákazníků.    

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace